Jõulukuused 2023 müük

Pihlakobara Aranküla Rapla vald Raplamaa

Tel: 5648 5049

Jõulukuused istandusest Raplamaa

Jõulukuused istandusest Raplamaa - Jõulukuused istandusest Raplamaa

 

Pihlakobara OÜ tänab südamest kõiki jõulukuuse ostjaid.

 

Oli väga meeldiv teiega kohtuda ja paljudega juba mitmendat korda ning kuulda head tagasisidet. Oleme täis uut indu jätkamaks jõulukuuse kasvatusega.

Ühtlasi anname teada, et 2023 aasta jõulukuuse valik on valdavalt müüdud ja seetõttu koju kätte tellimusi ei saa vastu võtta. Kohapeal saab sobiva leidmisel kuusepuud osta.

 

Jõulurõõmu südamesse ja kuuskedele vett!

 

 Tule kohapeale valima või telli jõulukuusk koju kätte! 

 

Meilt saadud jõulukuused toovad tuppa värske kuuselõhna ja kestavad õigel hooldamisel kaua.

 

Kuuskede hinnad istanduses kohapeal

1,25 - 15€  / 1,55 - 22€ / 1,85 - 28€

2,15 - 35€ / 2,45 - 41€ / 2,75 - 50€

 

Kohale tulles saate kasvava jõulukuuse istandusest ise välja valida ja nautida tõelist kuuselõhnalist jõuluaega.

Hea on kuusepuu otsimiseks tulla kohale valgel ajal, aga kui tulek jääb pimedale ajale, saab jõulukuusk ka lambivalgel leitud.

Soovikorral pakime kuuse võrku ja selliselt on seda mugav autoga koju viia ning tuppa vedada.

 

Kohale tulekuks helistage eelnevalt tel: 5648 5049 ja navigeerimiseks sisestage kaardirakenduses Pihlakobara OÜ.

Lisateabe saamiseks helista või saada küsimus samadel kontaktidel.

Asukoht: Pihlakobara Aranküla Rapla vald Raplamaa. Tallinnast või Harjumaalt tulles ca- 30-40 min. autosõidu kaugusel.  

Tasuda saab: sularahas, kaardimaksega või mobiilimaksega.

 

 Jõulukuuse tellimine koju või ettevõttesse

 

Tellimiseks saada: sms tel: 5648 5049- Kuldar või e-kiri: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimusse kirjutage: kuuse pikkus, telefoni number ja aadress, ning kohale toomise aeg. Soovikorral lisa täiendavat infot kuuse või transpordi osas.

Peale tellimuse kinnitamist saate selle eest ära tasuda. Saatmise päeval valin kasvava kuusepuu välja, pakendan ja panen  teele.

Arveldusarve: EE182200221056835228. Saaja Pihlakobara OÜ, makse selgitus: jõulukuuse pikkus, tellija/saaja nimi ja telefon ning aadress.

 

Kuuskede kohale toomine

Rapla linnas ja ümbruskonnas lõikan kasvava jõulukuuse kohale viimise päeval. Kuuse hinnale lisandub veotasu 14€. 

Tallinna suunal kuuskede hulgivedu 15. ja 22. detsember. Kuuse hinnale lisandub 14€ kohaleveo tasu*.

*Kohaleveo hind kehtib hulgiveol või kui üksiku kuuse transport ei ületa edasi-tagasi sõidul 10-t km. Muul juhul kulleriga saatmine või sellega sama hind ehk 16€.

Kohaleveo korral võimalus maksta sularahas, kaardimaksega või mobiilimaksega.

 

Jõulukuuse saatmine kulleriga üle Eesti

 Kuuse võtan maha vahetult enne pakkimist ja samal päeval annan kullerile üle ning juba järgmisel päeval saabub teile värske jõulupuu.

Kuuse hinnale lisandub kulleritasu 16€*

Kulleriga kuuse saatmine ja kohale toomine toimub tööpäevadel, reedel saadetud kuusk jõuab kohale esmaspäeval.

*Toodud kullerteenuse hind ei kehti: Peipsi, Võru, Valga, Põlva, Jõgeva piirkonnas ja saartel. Nimetatud paigusse saatmise hind eraldi pakkumisena.

Parem on tellida jõulupuu varem.

Advendiaeg on pakivedajatele tavapärasest toimekam ja  seetõttu tasub kuusk tellida pigem varem, et see jõuaks kindlasti soovitud ajaks kohale.

Kui järgmisel päeval saadetis ei ole teieni jõudnud ega kuller ühendust võtnud, siis andke sellest kindlasti koheselt teada tel: 57404693 logistik või 56485049

Soovitav on kontrollida aadressi õigsust, et see oleks kaardirakenduses leitav ja kuvatud asukoht vastaks tegelikkusele.

 

 

Kuidas jõulukuuse eest hoolitseda

 

Värske jõulukuusk võib kesta mitu kuud ja rõõmustada ka uute roheliste võrsetega.

Et kuusk hästi kestaks:

  • Ostke kuusepuu istandusest, kus see enne saatmist või teie välja valimist alles kasvas.
  • Enne vette panekut tehke värske lõige tüvele.
  • Kuusejalg peab olema nii suur, et tüvi mahuks koos puu koore osaga vabalt sisse. Kindlasti ei tohi eemaldada puu koort jala ümbert, kuna siis ei saa puu vett kätte.
  • Vaadake, et tüvi ulatuks vee anuma põhja välja.
  • Esimestel päevadel joob puu rohkem vett, mistõttu jälgige, et vett oleks piisavalt. Edaspidi piisab korra päevas või harvem vee lisamisest. Kuusejala anumasse peaks mahtuma vähemalt 2-2,5L vett. Lisage vett juurde, kui pool veest on ära joodud.
  • Kuivale jäänud tüvel tekib kiiresti vaigukork, misjärel puu ei saa enam vett kätte. Kui see on juhtunud tuleb saagida taas paar cm tüvel maha. Ehtes jõulupuu puhul ei ole see küll lihtne tegevus aga vastutasuks rõõmustab kuuseke teid kauem.

 

Paljudele on üllatav, et kuusepuu võib toas roheline püsida mitu kuud, ilma et ära kuivaks -  enamgi veel, tegelikult tulevad mõne aja pärast pungast välja värsked rohelised võrsed, mis teevad kuuse väga kauniks. Rohelised võrsed on c-vitamiini allikaks ja kõlbavad kenasti ära krõmpsutada või teha sellest kuusepestot.

 

Kõige rohelisem jõulukuusk

Jõulukuusk istandusest Raplamaa

Jõulukuusk istandusest Raplamaa - Jõulukuusk istandusest Raplamaa

 

Kõige rohelisem jõulukuusk sisaldab endas looduslikku normaalset elutsüklit, kus puude kasvatuses ja hoolduses järgitakse ökoloogiliselt jätkusuutliku elukaart. Ilusat jõulukuuske ei ole võimalik saada ilma selle võra kujundamata, kuid seda tuleb teha põhimõttel, nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vaja. Uue istanduse rajamisel multšime  iga istiku ümbruse, mis tagab, et rohi ei lämmata noort taime ja samas aitab säilitada vajalikku niiskust. Eemal olev veidi kõrgem rohi aga tagab taimele vajaliku kaitse liigse päikese eest. Samuti toimub turustus ökonoomselt ja loodussäästvalt. Me ei võta puid maha rohkem, kui neid müügiks läheb. Seetõttu ei ole kadu müümata jäänud puude pealt. Praktiseerime müügistrateegiat, et jõulukuused tellitakse ette või kohale tulles valitakse jõulukuusk välja kasvavate kuuskede hulgast.

Kui kuusepuu on võetud maha vahetult enne tuppa toomist, siis ei ole ta ära kulutanud oma sisemist toitainevaru ja saades toas vett ning sooja, algab teie toas juba kuuse jaoks kevad :)

 

Mida jõulukuusega hiljem ette võtta

 

Aina rohkem mõeldakse, kuidas kasutada asju kauem ja otstarbekamalt. Ka jõulukuuse kasutusaeg võib olla märksa pikem ja kestvam.

Eespool oli juba juttu sellest, et kuusk ei pea sugugi toas olema vaid paar nädalat, vaid võib rõõmustada mõnusa lõhna ja rohelisusega pikemalt. Kui jõulumeeleolu juba mööda saab võib ehted eemaldada ja vabariigi aastapäeva paiku rahvustoonides ehtida.

Kui kuusepuud enam toas ei taha hoida, siis on mitmeid võimalusi seda veel edasi kasutada. Kui puu on jätkuvalt roheline ja okkad peal, siis püsib ta õues kenasti kevadeni ning saab lõpuks jaanilõkkes ära põletada.

Eriti vahva on kasutada kuusepuud millegi tarviliku tegemiseks, sest nii on tema iga palju pikem ja ka süsinik saab seotud kauemaks.

Kuusepuu tüvest võib teha kena matkakepi. Puu koorele saab teha noaga lõigates kenad mustrid ja miks mitte graveerida sinna sõnu, mis just antud aastaga seonduvad.

Kuuse tüvest võib teha ka püstise riidenagi. Lõigake oksad ära selliselt, et jääksid umbes 7 cm pikkused oksa tüükad. Neist moodustuvad nagid. Seejärel koorida tüvi või teha koorele sisselõikeid tehes mustreid. 

Tüvest saab teha ka visplid, millega hea toitu valmistada. Sellise vispliga kloppides saab täiesti erakordse kartulipudru. Selle võimaluse rääkis üks kuuseostja, kelle kodus oli alati tehtud jõulukuuse tüvest pärast vahustamise visplid.

Kui kellelgi on toredaid ideid jõulukuuse hilisemast kasutusest, siis on need ideed teretulnud.