Jõulukuused

 2021

 

Kaunist jõuluaega igasse kodusse ja eelkõige rõõmu südamesse!

Oleme südamest tänulikud kõikidele kuusepuu ostjatele!

Oli väga meeldiv kohtuda ja saada rohkesti uut indu edasiseks.

 

Selle aastane kuusevaru on läbi saanud ja seetõttu enam uusi tellimusi ei saa vastu võtta. Loodan kõiki taas kohata juba 11 kuu pärast ;).

 

Tule kuuske kohapeale valima või telli koju kätte 

 

 
 

Tellimiseks saada: sms tel- 5648 5049 või e-kiri: kuldar@pihlakobara.ee

Lisateabe saamiseks helista või saada küsimus samadel kontaktidel.

Kuuskede hinnad kohapeal.

1,25 - 11€

1,55 - 14€

1,85 - 17€

2,15 - 20€

2,45 - 23€

Kohapeal saate istandusest välja valida kasvava jõulupuu ja nautida tõeliselt kuuselõhnalist jõuluaega.

Kohale tulekuks helista eelnevalt tel: 5648 5049 ja sisesta google mapsis Pihlakobara OÜ.

Asukoht: Pihlakobara Aranküla Rapla vald Raplamaa.

Tasuda saab sularahas või kaardimaksega.

Soovikorral pakime kuuse võrku.

 

Telli jõulukuusk koju või kontorisse.

Kuused võtame maha toomisele või saatmisele eelnevalt, et teieni jõuaks värske jõulupuu.

 

Tellimusse kirjuta: kuuse pikkus, telefoni number ja aadress, ning kohale toomise aeg. Soovikorral lisa täiendavat informatsiooni.

 

Kuusevedu teostame Rapla linn ja lähiümbrus, ning Rapla -Tallinn suunal vedu kuupäevadel 18 ja 22 detsember.

Kohaletoomisel lisandub kuuse hinnale 10€. Näiteks 1,85 kuusk koju kätte 27€.

 

Kulleriga jõulukuuse saatmine* üle Eesti * teile sobival kuupäeval.

Kuuse hinnale lisandub 17€. Näiteks 1,85 kuusk kulleriga kohale 34€

Tasumine arveldusarvele väljasaatmise kuupäevale eelneval päeval.

Arveldusarve: EE182200221056835228. Saaja Pihlakobara OÜ, makse selgitus: jõulukuusk-pikkus, tellija/saaja nimi, aadress.

* Antud kullerteenuse hind ei kehti: Peipsi järve piirkond, Võru , Valga, Põlva, Jõgeva ja Saared. Nimetatud piirkondades kullertasu eraldi pakkumisena.

 

Nipid jõulukuuse eest hoolitsemisel, et ta püsiks kauem.

  • Ostke kuusepuu istandusest, kus see enne saatmist või teie välja valimist alles kasvas.
  • Enne vette panekut tee värske lõige tüvele.
  • Kuusejalg peab olema nii suur, et tüvi mahuks koos puu koore osaga vabalt sisse. Kindlasti ei tohi eemaldada puu koort jala ümbert, kuna siis ei saa puu vett kätte.
  • Vaata, et tüvi ulatuks vee anuma põhja välja.
  • Esimestel päevadel joob puu rohkem vett, mistõttu jälgida, et vett oleks piisavalt. Edaspidi piisab korra päevas või harvem vee lisamisest. Kuusejala anumasse peaks mahtuma vähemalt 2-2,5L vett. Lisada vett juurde, kui pool veest on ära joodud.
  • Kui veeanum saab põhjani tühjaks, võib tekkida vaigukork ja seejärel ei saa puu enam vett kätte. Kui see on juhtunud ja avastate, et puu ei tarbi enam vett, tuleb saagida taas paar cm maha, ning siis on kuusel jälle hea olla :). Antud tegevus eeldab küll puu pikali panekut ja ehete eemaldamist, aga kui puu kestmine teile korda läheb, siis on see ainuvõimalik tegevus.

 

Enamikule on üllatav, et kuusepuu võib toas roheline püsida mitu kuud, ilma et ära kuivaks -  enamgi veel, tegelikult tulevad mõne aja pärast pungast välja värsked rohelised võrsed, mis teevad kuuse väga kauniks. Rohelised võrsed on c-vitamiini allikaks ja need võib ka tasapisi ära süüa, eriti lapsed söövad neid meeleldi ja neist võib ka pestot teha. 

Mida sisaldab loosung "Kõige rohelisem jõulukuusk"

Eks kõik kuused ole rohelised, aga meie käest saab jõulupuu, mis kestab rohelisena kaua, kui tingimused selleks on täidetud. Kasvatusel ei ole kasutatud väetisi ega tehtud keemilist rohutõrjet. Samuti toimub hooldus ja turustus väga ökonoomselt. Me ei võta puid kunagi maha rohkem, kui neid ka tegelikult müügiks läheb. Seetõttu ei ole kadu müümata jäänud puude pealt. Soovime jätkuvalt arendada sellist müügipraktikat, kus puud tellitakse ette või tullakse kohapeale ise valima kasvavat puud, mis alles siis maha võetakse, kui ta on välja valitud.

Et kuusepuu kestaks toas kauem on vajalik, et see oleks võetud maha vahetult enne tuppa toomist. Siis ei ole puu ära kulutanud oma sisemist toitainevaru ja kui ta saab toas vett ning sooja, algab teie toas juba kuuse jaoks kevad :)

Mida jõulukuusega hiljem ette võtta

Aina rohkem mõeldakse sellest, et kuidas kasutada asju kauem ja otstarbekamalt. Ka jõulukuuse kasutusaeg võib olla märksa pikem ja kestvam.

Eespool oli juba juttu sellest, et kuusk ei pea sugugi toas olema vaid paar nädalat, vaid võib rõõmustada oma lõhna ja rohelisusega meid kevadeni välja. Jõulud läbi võib eemaldada jõuluehted ja riputada midagi muud. Näiteks vabariigi aastapäeva paiku hoopis sinimustvalgeks ehtida.

Kui kuusepuud enam toas ei taha hoida, siis on mitmeid võimalusi seda veel edasi kasutada. Kui puu on jätkuvalt roheline ja okkad peal, siis püsib ta õues kenasti kevadeni, ning saab lõpuks jaanilõkkes ära põletada.

Eriti vahva on kasutada kuusepuud millegi tarviliku tegemiseks, sest nii on tema iga palju pikem ja ka süsinik saab seotud kauemaks.

Kuusepuu tüvest võib teha kena matkakepi. Puu koorele saab teha noaga lõigates kenad mustrid ja miks mitte graveerida sinna sõnu, mis just antud aastaga seonduvad.

Kuuse tüvest võib teha ka püstise riidenagi. Lõigake oksad ära selliselt, et jääksid umbes 7 cm pikkused oksa tüükad. Neist moodustuvad nagid. Seejärel koorida tüvi või teha koorele sisselõikeid tehes mustreid. 

Tüvest saab teha ka visplid, millega hea toitu valmistada. Sellise vispliga kloppides saab täiesti erakordse kartulipudru. Selle võimaluse rääkis üks kuuseostja, kelle kodus oli alati tehtud jõulukuuse tüvest pärast vahustamise visplid.

Kui kellelgi on toredaid ideid jõulukuuse hilisemast kasutusest, siis on need ideed teretulnud.